Recenze autobazarů 

 seznam autobazarů

 autobazar

Auto ESA

hodnocení: 4.51hodnotilo: 11460celkem recenzí: 393

 recenze

Pavel Novák

Hledajíc auto jsem zavítal do Auto Esa a za chvíli koukám, jak tam technik myje vapkou pod plným proudem motor nastartovaného auta. Tak jsem si dal zase zpátečku ...

Richard Rufus

Arogantní neslušné jednání, za vozidlo nevyplatili ani polovinu požadované ceny, přitom totéž mají na prodej za výrazně vyšší cenu než jsem navrhoval. Ukecali mě ujet 100 km k nim do bazaru s tím, že mi proplatí cestu, pokud se nedomluvíme. Samožřejmě mi nic neproplatili, že prý auto nebylo v takovém stavu v jakém jsem ho slečně do telefonu popsal.

Jakub N.

 Záměrně inzerují i více než 7 dní prodané vozy, ale klientsky zajímavé. Následně oznámí, že bohužel, že vozidlo je prodané, ale mohou nabídnout jiné (v mém případě chci octávii, přesně dané specifikace a nabídnou mi 2 peugeoty a yettiho?) Vyhledám jiné auto, odešlu rezervaci, nikdo se neozve. Vyhledám za pár dní další úplně jiné auto, odešlu rezervaci z aplikace mobilního telefonu, rezervaci z mobilního webu, rezervaci z normálního webu a na auto Esa dojde jen ta z mobilní aplikace. Takže ještě jsem od nich auto ani nekoupil, ale už teď vím, že ani kupovat nebudu. 

 

Vladimír Stříž

Milí prodávající a kupující vozy u společnosti Auto ESA Olomouc, souhlasím se všemi negativními hodnoceními, které jsou zde uvedeny. Jsou to podvodníci a šmejdi. Mám totiž naprosto stejnou zkušenost. V pondělí 30.8.2021 jsem prodal vůz Seat Altea, je tam jediný, nemůžete se splést, který byl uveden do provozu v únoru 2007. Vůz ve velmi dobrém technickém stavu, ovšem protokol o stavu vozu při výkupu, který jsem obdržel, popsal vůz jako starý vrak. Doba čekání neskutečná, okolo šesti hodin. Nasmlouvaná cena výkupu byla 120 tisíc. Po hodině přišel výkupce, že vůz byl vyroben v roce 2005 podle systému Cebia (vstup na stránky stojí 599 korun) což jsem nevěděl a tedy nemohou klamat zákazníka rokem 2007 a z toho důvodu cenu výkupu snižuje na 110 tisíc, tedy o 10 tisíc méně. Po zaplacení poplatků (údajný převod vozu 1300,- Kč) jsem obdržel 108 700,- Kč. Vozidlo bylo okamžitě nabídnuto společností ESA k prodeji za 135 tisíc, tedy o 26 300,- Kč více než byl vůz vykoupen. Upozorňuji na tuto skutečnost proto, protože v nabídce vozu k prodeji je uveden rok 2007. Jak můžete vidět klamat zákazníka je společností ESA zcela normální a u vozu k prodeji uvádějí rok 2007, tedy rok uvedení vozu do provozu a ne rok výroby 2005. Mám ještě 2 auta ve velmi dobrém technickém stavu, ale společnosti ESA je určitě neprodám. Mimochodem, upozorňuji na nabízené tažné zařízení, které je nekompletní a tedy nelze používat.

 

Roman Štefanský

 Dobrý den. Pokoušel jsem se vybrat auto přez internetové stránky na auto ESA. Katastrofa. Většina vozů blokována a přitom stále v nabídce. V nabídce stále i po několika hodinách. Škoda času.

Andrea Stan

 Jak vlastně funguje akční cena na kterou láká auto Esa na svých stránkách ? Můžete volat na infolinku jak chcete, ale jedine co se dozvíte je, ze je potřeba si auto nechat financovat na úvěr a ze vám udělají na pobočce na financování tu nejlepší nabídku jakou budou moct ... když se však na pobočce ( Hradec Králové) dostanete po prohlídce k tématu ceny zjistíte ze zvýhodněná cena platí pouze u jedné banky při akontaci 10% a součástí splátek musí byt havarijní pojištění a povinné ručení..nabídka kterou vám však na financování daji je opravdu daleko od reality dnešní doby, jelikož nám nabízeli splátky u kterých by jsme za auto za 400 tisíc zaplatili ve výsledku 960 tisíc ... do toho nám lhali ze smlouvu nelze předčasně ukončit ( což je ze zákona možné) a tvrdil nám to i manazer prodejny a sváděl vše na banku ze nám to nedovolí doplatit ( což jako bývalý zaměstnanec právě teto banky jsem věděla ze není pravda ) ... takže doporučujeme při vyberu auta asi mic nekoukat na jejich akční ceny a řídit se opravdu cenou v hotovosti ... a dávat si velký pozor na informace které dostáváte k financování,protoze tohle chování nepovažuji za férové jednání ...

Dagmar Köhlerová

V květnu jsem volala na VW Touran 1.6TDi. Bylo mi řečeno, že auto je fuč. Pak ještě najedno, taky bylo fuč a začali mě nabízet o 80% horší auta, než jsem měla zájem, ve stejné hodnotě, jak tam ty. Nakonec tenhle touran a i to druhe auto, je stále na internetu 5.7.2021. Stejné fotky, (mám ty minulé udělané screeny) jen třeba jiná cena o 5000 výš.Až ted jsem si všimla, že mají zamazané značky(i ti z minula) a na fotkách nemají ani VIN, kde vesměs všechny jiné seriozní autoboazary maji nafocené a dané v inzeratu.Takže je jen jediné, maji tu fiktivní auta a pak vám naschvál posílají vraky, jestli máte zájem. Mělo by tohle být trestné.

Sabina Kurštejnová

 Dne 25.06.2021 jsme si z auto AUTO ESA odvezli trojkového superba barvy bílé, rok výroba 2016, pod SPZ 5AX4635. Na první pohled neuvěřitelná spokojnost, snad možná i opojení. Samozřejmě jsme si auto kontrolovali a na první dobrou až na neseřízenou kapotu a ojeté kotouče, veliká spokojenost…To by ale z mojí strany vše k pozitivnímu…

 
Doba, kterou jsme museli přečkat skrze administrativu byla neuvěřitelná! PŘÍSTUP PRODEJCŮ A NEVIDOMOST O TOM CO AUTO MÁ A JAKÉ MĚLO POŠKOZENÍ NULOVÁ.
Otázka, kterou každý z nás "lajků" položí je "Bylo auto v minulosti bourané?" je snad jasná. Odpověď jsme dostali, že není. Bohužel zaměstnanci tohoto bazaru jsou tak vygumovaný, že se ani neobtěžovali z kaslíku vyndat zapomenutý papír od bývalé majitele o škodné události z roku 2019!!!
Jakmile jsme to zjistili, do bazaru jsme jeli zpátky, kde jsem s vedoucím pobočky vedli rozsáhlou debatu, kdy nám odvětil, že si auto nechali prověřit přes CEBII, která jím žádnou škodnou událost nenašla ( jaký to chudáci). Jiné stánky ji samozřejmě našlyi s přehledem.
Tato událost bohužel poškodila cely přední blatník, světlo a hnulo to s kapotou, dle  prodejců toto není ani nehoda ??! S nabídkou ušmudlaných 5K, nás slušně poslali do pryč s domněnkou, že se ani nic neměnilo, protože to učitě prý stačilo jen vybouchat a nic. Zajeli jsem si do autorizovaného servisu, kde nám oznámily, že byly měněny všechny díly, které byly poškozeny. Bohužel i tak jim to nestačilo a s hrdostí nám oznámili, že bude lepší když auto vrátíme, že ho stejně prodají za stejnou cenu, že je to naprosto OK.
 
 
Po dnešním rozhovoru s ředitelem nevím vůbec čeho, se mi chtělo zvracet. Neuvěřitelný jaký přistup mají k nám zákazníkům.
 
 
Doporučení: Když si budeme kupovat auto u takových vydřiduchů, nechat si projet VINKO, to nám řekne nejvíce.
 
U AUTO ESA SI NIKDYN NIC NEKOUPÍME!!!!!!!!!!!!!!! NIKOMU NEDOPORUČÍME, JEDINÉ CO PRO MĚ NĚ UDĚLÁME JE PŘESNÝ OPAK.
 
BTW: prodejce nevěděl ani, že auto má tažné zařízení na to jsme si taky museli přijít sami.
 

Markéta Korená

Naprosto špatná zkušenost! Po telefonické domluvě jsme měli zarezervováno vozidlo. Jeli jsme co nejrychleji na prodejnu (blízko to zrovna není) a pán na pobočce nám tvrdí, že už je vozidlo prodané! Jak je tohle možné, když už si auto člověk zarezervuje??? Kdyby aspoň nabídli nějakou kompenzaci. A to není zdaleka to jediné. Neskutečný bordel tam vedou a hlavně ať mají prachy prachy prachy. Už nikdy více!

S C

Auto ESA už nikdy !! Nedávno jsme navštívili bazar s tím, že chceme náš vůz vykoupit a poté zkusit auto na splátky. Jenom 3-4 hodiny technikovi trval výkup, přitom před námi na výkup byl jeden pár, další 4 hodiny čekání než si nás vůbec někdo všimne aby s námi vyplnil formulář ohledně splátek, nakonec nám řekli, že vlastně čekáme 8 hodin na slunci  s malým dítětem zbytečně a že se nám ozvou druhý den, celý den jsme je museli uhánět a stejně jsme tam museli jet aby nám řekli, že auto nedostaneme. Za náš vůz nám byla nabídnuta výkupní cena 40 tisíc, jelikož prodejní ceny jsou daleko vyšší museli jsme si to rozmyslet, tak jsme se po týdnu vrátili s tím, že tedy ano, že jim ho necháme za 40 tisíc, technik nám při druhé návštěvě nabídl 25 tisíc za ten stejný vůz ve stejném stavu, při třetí návštěvě nám bylo nabídnuto 30 tisíc. Takže jsme projeli 2 tisíce kvůli tomu, aby jsme si pokaždé poslechli jinou výmluvu. Zajímavé, že před třetí návštěvou jsme si na pobočku volali a tvrdili, že nám na 100% dají 40 tisíc, že je to domluvené, člověk tam přijede a řeknou 30 tisíc. Počítali jsme s tím, že dodrží slovo a dají nám 40 tisíc, tudíž jsme si zaplatili zálohu na nové auto, kterou nám nikdo nevrátí. Tak já nevím jestli si z lidí dělají srandu nebo co. Za nás určitě ne !!! Jsou to lháři a špekulanti !!! 

 

Tomáš Sýkora

Dobrý den,

tuto bazarovou síť nedoporučuji. V nabídce na stránkách autoesa.cz mají uvedeno velmi velké množství vozidel, které nemají vůbec k dispozici. Většinou dotaz, zda-li je auto k dispozici končí odpovědí, že auto bylo již prodáno. Potvrzeno vlastními 8 pokusy. A teď přichází ta pravá obchodní taktika. Vyžádají si většinou zdvořile parametry Vámi hledaného vozidla a poté Vám pošlou odkaz na nějaký "LEŽÁK" (čtěte auto, které si jim nedaří prodat) Levnější auta do cca 45000,- kč byvájí velmi často ve špatném stavu, koroserie u některých aut mají doslova díry. Dále spousty aut mají STK na "doraz" a nebo dokonce s prošlou. Chtěl jsem si nechat převézt Felicii (podle fotografií ve velmi dobrém stavu včetně dlouhé platnosti STK) a najednou se dozvím, že celý týden auto nesmí nikdo vidět a že bude přesunuto do Prahy. O několik dní dříve mi však bylo napsáno, že auto je v Pardubících a je možné ho převézt do Brna. Jako potencionální zákazník jsem přesvědčen, že auto má technickou vadu a že ji jen dočasně opraví a následně prodají.

Miroslav Hrdlička

syn chtěl zakoupit škoda oktavia combi v jedné moravské pobočce,auto deklarováno 160000km,nechal si zaslat vin kod ,dle kodu zjistil ,že tachometr stočen o 100000km, takže velice špatná zkušenost ...podvod

Jiri krejci

 špatnej bazar, dejte si bacha

Štěpánka Ježková

 Je mi líto, že musím napsat zápornou recenzi, ale bohužel mám s Auto Esa negativní zkušenost. Hledám vůz ke koupi a tak jsem byla na prohlídce v Auto Esa, daný vůz jsem nezakoupila. Další den(velikonoční pondělí) mi telefonoval pan Jelínek s nabídkou vozu, že prý ale musí u toho vozu udělat STK a prohlídka by byla ve středu. Ve středu volal pan Jelínek s omluvou, že se STK nestihla a že se v pátek ozve..tak v pátek večer jsem pana Jelínka musela sama uhánět, neb jsem měla domluveného automechanika a nevěděla jsem na čem jsem. Prý ještě STK není hotová..(že by trvala více jak týden?) Buď se našla veliká závada a nebo o mě slíbené auto projevil zájem někdo z bližšího okolí. Následně pan Jelínek přislíbil, že kontakt na mne předá kolegovi, který měl v sobotu službu, jenže už se mi nikdo neozval..Tak jsem přes kontatní formulář poslala zájem o jiné auto a reakce žádná. Tímto jsem přesvědčená, že Auto Esa má dost zákazníků i beze mne a já k nákupu vozu volím konkurenci.

S pozdravem,

Štěpánka Ježková

 

Denisa H.

 Kupovali jsme zajetou Skodu Fabii III. v autobazaru v Brne, Auto Esa vedle hlavniho nadrazi a byli jsme velice spokojeni. Navzdory spatnym recenzim jsme my meli zkusenost dobrou a natrefili jsme na prijemne prodavace a hlavne jsme natrefili na vyborne auto. Bylo drazsi nez jsme puvodne meli limit, ale dobre jsme udelali a auto bylo naprosto v perfektnim stavu. Po koupi jsem ho hned vzala do autorizovaneho servisu Skoda, protoze auto bylo jeste v zaruce a aby mi dali elektronickou servisni knizku a tam my potvrdili, ze je auto uplne jako nove, takze my jsme velice spokojeni a dekujeme Autobazaru Esa. 

Monika Kupiecova

 Téměř nikdy nepíšu recenze, ale tady musím. Dnes jsme si nechali přivézt auto pracovníky auto Esa se službou Auto až domů s tím, že auto necháme prohlédnout v našem blízkém servisu. Mechanik přišel na stočený tachometr díky zapomenuté cedulce ve dveřích ještě z Německa. Auto si odvezli tedy zpět s tím, že kupovat auto s důkazem stočeného tachometru nebudeme. Technik se omluvil s tím, že to budou řešit, že to je opravdu vyjímka. Že jim cestou upadl svařovaný výfuk ani nemá cenu zmiňovat. A o pár hodin později je to samé auto na jejich stránkách znovu, za stejnou cenu a počtem kilometrů!

https://www.autoesa.cz/skoda/roomster/mpv/benzin/135192926

Josef Česák

 Tragédie. Autobazar se ozval sám se zájmem o koupi mého vozu. Dle dřívějších recenzí na tuto firmu,  jsem při telefonickém rozhovoru se zaměstnankyní bazaru jasně uvedl, že cenu, jaká je je v mém inzerátu,  který si našli,  požaduji i od nich.

V několika urgujicich hovorech, abych auto skutečně přivezl,  jsem byl stále ujišťován, že tomu tak bude. Ještě před cestou z domu, a to, podotýkám,  zrovna napadlo spousta sněhu a cesty byli v hrozné stavu, jsem byl opět kontaktován,  zda přijedu ve sjednaný čas  a ujistovan o ceně výkupu. 

Samozřejmě,  realita zcela jinde. Otevíráme za 8 minut, počkejte si v autě,  kolega tady stejně ještě není. 

Po půl hodině,  prohlídka dokladů,  prohlídka vozu a zkušební jízda. Prodejce si stav vozu pochvaloval,  s tím že tedy jde zavolat nadřízeného,  zda a jakou částku. 

POLOVINA. OPĚT A ZASE NEZKLAMALI.

S touto firmou již nikdy více nic a neradim to asni ostatním. 

Radim Vlček

Na internetu se mi zalíbil vůz, který byl označen "Nově vykoupeno" a s plným popisem a aktuálními fotografiemi. Vzplnil jsem tedy jejich formulář a v zápětí se mi ozvali z jejich zákaznického centra s informací, že vůz vlastně není ještě na prodej, že je v externím servise , že jej není možno možno ani rezervovat a začala mi nutit dražší a horší vozy, které jsem odmítl, s tím že teda počkám až vyřeší jejich "naskladnění" vozu. Navíc mi milo sděleno, že mi dají vědět jakmile bude vůz k dispozici. Zběžně jsem se pak na chatu nebo telefonicky informoval jak to s vozem vypadá a čekal. Po servise se čekalo na přepis a stále nebyl k prodeji ani k rezervaci či prohlídce. Místo toho se na webu objevila sleva 10000 Kč ze 145000Kč na 135000Kč a zmizelo "nově vykoupeno". Nicméně těch 135000Kč stál vůz od začátku, tak nevím jak k této "slevě" přišli. No nicméně po 3 týdnech jsem se znovu informoval na stav a najednou byl někým rezervován se zálohou! A vysvětlení bylo, že si jej zrovna někdo rezervoval přímo na poboččce v Praze jak se byl dívat na jiný vůz a náhodou se už u něj dokončovaly papíry takže si ho mohla hned rezervovatže a že to je jen neštastná náhoda. Stejně byla asi náhoda, že druhý den se vůz převážel na Brněnskou pobočku pro stejnou klientku, která si ho teda údajně v Praze osobně všimla aby si jej mohla znovu prohlédnout v autoservise a rozhodnout se...

No prostě tahání za nos a 3 týdny ztracené... Nic než lži.

Nicméně by mělo zajímat ČOI která řeší nekalé pratktiky prodejců, kde patří i to, že nabízí něco, co vlastně nejde v danou chvíli koupit a uvádí fiktivní slevy. A určitě by se toho dalo najít daleko víc.

Sandra Peterková

 Nejhorsi zkusenost jakou jsem mela za poslednich 33 let :( Rozhodla jsem se koupit auto, na internetu jsem zadala parametry a zalibila se mi nabidka od auto esa na Opel corsu z roku 2016 (coz me nadchlo), benzin-LPG (coz nadchlo pritele). Odepsala jsem a do 10 minut volali, jak auto prevezou z Prahy do 5 dni a ze mi do te doby prodejce nachysta komplet dokumentaci, vse mi ukaze a odpovi na vsechny dotazy. Melo me varovat uz to, ze prodejce o aute vedel snad jeste mene nez ja a na vsechmy dotazy o nabourani, chybach, nefukcnosti atd mi odpovedel klasicke neee, je naprosto v poradku. Konkretne jsem se ptala i na funkcnost LPG protoze mam male dite. Dohodli jsme se na koupy, neustale mi do ruky strkaly certifikaty, a vyslovne mi pani pri podpisu ukazala  radek, kde bylo uvedelo: jsem seznamena se stavem vozidla, ojete, ale bez chyb a skrabancu. Na dotaz proc je nizka cena mi odpovedeli, ze je to specifickym motorem (mlada generace LPG nefandi), tridverak ( nevhodne pro rodiny) a je zluty s cernymi pruhy (nezajem od starsi generace). S touto odpovedi jsem se spokojila, podotykam, ze jsem proste verila slovum od prodejce i od pani, ktera mi vyrizovala smlouvy a splatky, protoze jsem mela za to, ze od toho tam ty lidi jsou. Ale oni me nechaji odjet s autem na LPG, kde mi v autorizovanem servise, tyden po prodeji reknou, ze hrozi vybuch!!!. Zkousela jsem se domluvit na castecnem zaplaceni oprav (dolozila jsem zpravy z autorizovaneho servisu) zkousela jsem uplatnit skrytou vadu ze zakona ( coz mi poradil sam servis na zaklade toho, ze jsem auto mela necely tyden, ale bez uspechu. Doslo mi tisice slov o tom, jak nemohou nic delat, jak jsem podepsala ve smlouve, vadu (cituji ze smlouvy: mozna PPV K1299555 funkce plg nezjistena). Bohuzel si tedy u nas muzou bezpecne koupit auto asi jen studovani mechanici a obavam se, ze ani ti by sami na zaklade tohoto popisu netusili, ze kupuji zcela nefukcni a hlavne nebezpecny system!!! Nekupujeme od nich preci rohliky za par korun, ale auta za statisice a zpusob reseni reklamacniho oddeleni snad nebudu ani popisovat, urcite ty krasne dopisy, zr oni za nic nemohou, posilaji vice lidem...znovu oznacuji za nejhorsi mozny zpusob obchodovani. Lzi a vymluvy. Pokud tedy nekdo z ctenaru zvazuje nakup auta u auto esa.... Proboha nedelejte to!!! Budete litovat hned druhy den.
Poctivym lidem nashledanou a preji dobry kup vaseho mazlicka kdekoliv jinde.

Sandra

Tomáš Černák

 Dvojnásobná zkušenost v průběhu dvou let s AutoESA a v obou případech za plných pět. Důvod? Chování tzv. "šmejdů".

V obou případech šlo o výkup. První případ - 15 let staré ojeté auto, jehož ekvivalenty prodával bazar za 55-60 tisíc. Kvůli prasklé pružině na předním kole, jsem nabízel za 30 tisíc. Ozvali se během pár minut po zveřejnění mého inzerátu na webu, ať žijí boti, normální člověk pak nemá šanci. Paní na drátě byla příjemná, popsal jsem jí všechny závady a několikrát jsem byl ujištěn že má cena je i při takovém stavu skvělá a že určitě chtějí. No tak jsem do Prahy jel i s otcem, majitelem vozu. A pak to začalo tak, jak to popisují zde ostatní. Psychologické nátlakové triky těch nejhorších šmejdů. Projetí technikem - vymyslel si 5 závad, které po zvednutí vozu nebyly k nalezení. To už si připravoval munici. Pravda, našel závadu, o které jsem nevěděl (prasklý měch poloosy), takže jsme se s otcem dohodli, že půjdeme dolů na 25 tisíc, limitně na 20 tisíc.

Po dvou hodinách čekání přišel technik s nabídkou 15 tisíc. Na to jsem mu stroze odpověděl, že to je polovina toho na čem jsme se domluvili s operátorkou. Několikrát udělal trik s tím "jdu si s někým poradit", a vždy přišel se stejnou nabídkou. Po třetím takovém tyjátru mu říkám, že za 15 to raději shodím ze skály a pokud nehodlají přidat, tak odjedeme. Beze slova odešel. Opět čekání cca hodinu. Přičemž kolem nás pravidelně chjodil, tak jsem ho odchytl a že takhle ne, že prostě končíme. Řekl, že tedy dají 20 tisíc a opět někam odběhl a za chvíli si pro nás přišla obchodnice a odvedla do kanclu. Tam opět další psychoklasika - naše sedačky byly tak nízko, že i když jsem byl o dvě hlavy vyšší nežli obchodnice, seděl jsem pod ní. Baba zpustila z ostra. Že takové kverulanty tu už dlouho neměla, pak se domáhala informace, kdo je majitel. Když zjistila, že otec, snažila se mně z jednání vyšachovat, tvrdě jsem ji umravnil, že jednat se bude se mnou, to už byla hysteriká a v podstatě na nás křičela. A pak vytáhla výpisy z nějakých rejstříků, kde jsem se dozvěděli, že to nikdy nebourané auto, bylo bourané - no príma, takže buď lhala ona, nebo lhalo americké velvyslanectví od ktrého jsme to před 15 lety kupovali. Autorizovaný servis výrobce tvrdil a tvrdí, že bouráno nebylo...

A pak vytáhla rozpis, cena 15 tisíc, z toho 6 tisíc administrativní poplatky. Říkám ji, že technik souhlasil s 20 tisíci. Odběhla a na chodbě s ním mluvila, pak přišla a tvrdila, že technik částku 20 tisíc popírá. Nu dobrá, já vím, že už jdeme domů, ale ještě jsem jí chtěl potrápit, takže jí říkám, že nám nenabízí ani těch 15, ale jen 9 tisíc. Ona na to, že teda polovinu zatáhne ESA, ale že už krvácí. To už jsme byli na odchodu, když jsem jí řekl, že takový blbec, abych jim za 9 tisíc prodal auto, které po investici 10 tisíc do oprav prodají za 60 tisíc, fakt nejsem. To už byla rudá vzteky. Asi si fakt mysleli, že na tomhle kšeftu trhnou 40 tásců :-)

Druhý zážitek je pak čerstvý. Prodej 5 let starého vozu. V dané výbavě, nájezdem a servisem v manuálu prodává samotná ESA za 230 tisíc. Já za svůj vůz chci 250 tisíc. Na inzerát se ozvali opět do pár minut. Když se dozvídám, že se jedná o bazar, navíc ESA, tak operátorovi říkám, že mám negativní zkušenost a že nechci vážit zbytečnou cestu. Maník na to, že by druhý den zavolal. Druhý den opravdu volal a jestli jsem si to nerozmyslel. Na to jsem mu řekl, že jedině když mi dají garanci, že pokud nedorží z subjektivních důvodů cenu, refundují mi cestu. Garance per telefon udělena, na to mu říkám, alespoň mailem písemně. Říká že jo, a abych tedy co nejrychleji přijel. To odmítám a domluvíme se na dalším telefonátu další den. Mezitím přijde "garance" napsaná tak vágně, že by mi cestu neproplatili, ani kdyby mi za vůz na místě nabídli jen 10 tisíc korun. Na to jsem tedy reagoval ,tak že jsem jim do mailu popsal podmínky (tedy pouze objektivní závady a na ně navázané slevy z prodejní ceny ve výši běžných oprav) jinak proplacení zhruba 200km paliva. Telefonát přišel do dvou minut(!) od odeslání mailu. A hlas operátoru už vůbec nebyl příjemný. Co si to dovoluji. Takovou garanci na cenu mi dát nemužou, když to auto neviděli. A já mu na to, že je v tomto případě zjevné, že vůbec nehodlají akceptovat mnou uvedenou cenu ani kdyby auto bylo nové a jejich "garance" negarantuje nic. Zároveň jsem ho upozornil, že se nejedná o závazek nakoupit vůz za inzerovano cenu, ale je to má ochrana, abych měl proplacený alespoň benzín, pokud mne budou chtít obrat příliš. Samozřejmě, po protečtení zdejších recenzí už mi je jasné, že jejich "cíl", bylo stáhnout mně na na 150 tisíc (mimochodem, jiný bazar se mi ozval a slušně nabídli rovnou takovou směšnou cenu, tak jsem ho také slušně poslal k šípku) a tudíž moc dobře věděli, že by mi podle mého znění garance těch cca 20 litrů proplatit. To jim, ale nedělalo problém do telefonu lhát. No návštěva AutoESA se konat nebude, nemají zájem ;-)

Fakt je, že v automotive panují obecně podmínky jak u prodejců hrnců dúchdocům. Najít slušný autoservis (jedno jestli origináln nebo místní čičmunda) je hledání jehly v kupce sena. Autorizovaní prodejci jsou falešní jak karbaníkova karta. A "smluvní" podmínky i u nových vozů jsou tak jednostranně nevýhodné, že je otázkou, proč už se do toho regulátoři pořádně neopřeli. O nějaké ochraně spotřebitele nemůže být v tomto oboru řeč. Nicméně tím nejhorším dnem jsou právě bazarníci. Proč tahle sorta není do jedno v teplácích mě hlava nebere.

Bohužel, stejně jako u makléřů, mají tito "šmejdi" perfektně podchycený trh a to hlavně v oblasti internetu a tzv "lidových" bazarů jako je tipcars, sauto nebo i bazoš (když si zadáte inzerát na bazoši, tak bez placení se nedostane ani do první stovky, v případě tipcars je cena za inzerát tak vysoká, že je web jasně určen pro autobazary s množstevními slevami). Takže šance, že oslovím se svým jinak bezvadným (ale taky podle toho naceněným) vozem nějakého civilistu, je minimální. A tito pak zase nemají jinou možnost, než jít udělat kšeft šmejdům a děsit se, jaký naleštěný odpad si za nemalý peníz pořídí.

Další názory >