Recenze autobazarů 

 seznam autobazarů

 autobazar

RE-AUTO s.r.o.

hodnocení: hodnotilo: 0celkem recenzí: 3

 recenze

Jaromír Šotek

 Velice seriozní a vstřícné jednání, majitel pro mě přijel na nádraží do Chrudimi. Auto ve velice pěkném a funkčním stavu. Auto projel testerem toušťky laku. Plná servisní dokumentace. Malá slevička z ceny pro dobrou náladu a láhev vína při odchodu. Doporučuji !!!


Jiří Škubánek

 Dobrý den, musím zde sepsat i svojí zkušenost pro další zájemce o koupi ojetin. Chci upozornit na provázanost s autobazarem a obcemi Dolní a Horní Ředice, Holice, vozy značky Ford a dovozci aut. Nedoporučuji zakoupení jakéhokoli Forda. Specializují se na dovoz bouranych vozu Ford,  případně na vozy s vysokým najezdem, kdy následně vozy prezentují jako nebourané, omlazené, s nízkým najezdem či po prvním majiteli apod. Každý  nechť si udělá obrazek sám,  ale věřte mi, že tady je velmi těžké narazit na dobrý vůz. 

M Veselá

 

 
Dopis autobazaru. Bohužel nebylo na něj ze stany autobazaru odpovězeno. 
 
Před časem jsme si s manželem ve vaší  internetové prezentaci vybrali ojetý vůz. Konkrétně se jednalo o Ford Focus C-max 1,8 benzín, r.v. 2005, najeto 60 000km, servisní knížka, výbava Ghia. Sjednali jsme si rezervaci a vypravili jsme se na auto podívat. Auto bylo velmi pěkné, přístup obchodníka vstřícný. Vše se zdálo být ok, rozhodli jsme se tedy pro koupi. Když přišlo k placení, velmi nás zarazilo, že auto neprodáváte vy, dokonce ani žádný dovozce o kterém nás informoval obchodník předem, nýbrž velice stará paní Marie Krejčíková, ročník 1926 z Horní Ředice. Z obchodu jsme chtěli couvnout, nakonec jsem se nechali přesvědčit, že je to  pouze formalita a auto nakonec koupili.
Už cestou domů jsme zjistili, že jsou oskákané pneumatiky a že velmi hučí. To nás  mrzelo, při zkušební jízdě jsme si toho nevšimli (asi jsme jeli příliš pomalu). Horší věc se stala později. Po ujetí asi pěti set kilometrů, začalo v motoru něco ťukat. Dojeli jsem do autoservisu Ford, kde nám potvrdili, že je tento zvuk nestandardní a nabídli opravu. Kontaktovali jsme autobazar a chtěli odstoupit od smlouvy. Vy jste sdělili, že v prodeji auta jste pouze prostředníci, že vám vrátit vůz nemůžeme a že jediné co můžete udělat,  je kontaktovat dovozce (skutečného dovozce, pana Macků, né onu starou paní). Dali jste nám na něj telefonní číslo. Zkoušeli jsme mu auto vrátit, s tím on nesouhlasil a když jsme se zmínili o tom, že je auto v autorizovaném servisu Ford, rezolutně nám řekl, že pokud na autě bude kdokoli, cokoli dělat, nebude se s námi vůbec bavit. Sjednali jsme si u vás v autobazaru schůzku. Sešli jsem se, váš zaměstnanec, pan Macků a my. Všichni uznali, že v motoru opravdu něco ťuká, pan Macků slíbil opravu.
Tu také opravdu zařídil. Za několik málo dnů jsme si u vás v autobazaru vyzvedli auto opravené. Pan Macků řekl, že v motoru byla pouze špatná ventilová vůle. Po ujetí cca  20 000 km jsem si všimla, že motoru v určitých otáčkách podivně klepe. Bylo to nevýrazné, považovali jsme to za rezonanci čehosi ve výfuku. Po najetí dalších 20 000km již nebylo pochyb, že je v motoru závada. 
Kontaktovali jsme autoservis, kde sundali vanu motoru a zjistili, že jsou špatné ojniční šály na klice. Po sundání ojnic nás čekalo velké překvapení. Šály nebyly originální (do Duratecu se náhradní šály nedělají), nýbrž nějaké jiné, které tam nepasovaly zcela dobře, do ojnice byly rozbrušovačkou udělány zápichy proti protočení šál (přesto se šály protočily). Jedním slovem „prasečina“. Řešili jsem co s autem. 
Ford dodává náhradní díl pouze polomotor, který stojí cca 55 000,-. V servisu mi nabídli, že mohou sehnat použitý motor. To bylo finančně lepší, rozhodli jsem se tedy pro toto řešení. Pořízení motoru a výměna stála 31 000,- kč. 
Na váš autobazar jsem před samotným nákupem samozřejmě hledali nějaké reference. Pro koupi vozu u vás jsem se rozhodli i na základě vcelku pozitivních zkušeností lidí, kteří u vás již nakoupili. Zrovna tak i já musím uznat přehledně zpracovanou internetovou prezentaci, slušný přístup a celkově dobrý dojem autobazaru. Co považuji za velký problém je to, že prodáváte auto které přivezl dovozce, který nechává napsat fakturu na třetí osobu. Je to zřejmý podvod, navíc tento dovozce neváhá udělat v motoru velmi neprofesionální zásahy. Velmi mě zajímá co si o celé této věci myslíte, co jste ochotni  v této věci udělat.